Na veletrhu čisté mobility e-SALON byla Nimble energy díky svým dobíjecím stanicím partnerem všech testovacích jízd elektromobilů. Elektřinu pro dobíjení zajišťovala velkokapacitní mobilní baterie

27.11.2019

Praha 27. 11. 2019 - Společnost Nimble energy se od 14. do 17. listopadu 2019 v Praze zúčastnila druhého ročníku veletrhu čisté mobility e-SALON, kde představila své klíčové dobíjecí stanice. Zároveň byla hlavním partnerem pro dobíjení na veletrhu představených nejnovějších elektromobilů při testovacích jízdách.

Veletrh e-SALON je největší a nejlépe obsazený veletrh čisté mobility ve střední Evropě, což i letos, při jeho druhém ročníku, dokázalo množství premiér elektromobilů od světových automobilek. Kromě elektromobilů byly v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA k vidění i letouny s nadčasovým pohonem, skútry a další vozítka nebo supervýkonné dobíjecí technologie. Mezi těmi nechyběly ani unikátní dobíjecí stanice Alfen či Tritium, které představila česká společnost Nimble energy.

"Na veletrhu jsme představili celkem deset stanic na střídavý proud, konkrétně modely Eve Double Pro-Line, od nizozemského výrobce Alfen a rychlodobíjecí stanici na stejnosměrný proud Veefil RT 50 kW od našeho dalšího partnera, australského výrobce značky Tritum. I díky tomu se tak prakticky všechny elektromobily, které se na veletrhu představily a bylo možné s nimi absolvovat testovací jízdu, nabíjely u našich dobíjecích stanic," říká Jan Šamal, jednatel společnosti Nimble energy a zároveň člen představenstva AKU-BAT CZ, Asociace pro akumulaci energie a baterie.

Vzhledem k omezenému přívodu elektrické energie do areálu veletrhu se na dobíjení elektromobilů podílela první mobilní velkokapacitní baterie v České republice. V místě prezentace samozřejmě nechyběla ani naše mobilní velkokapacitní baterie, která po celou dobu zajišťovala dobíjecím stanicím či testovaným elektromobilům dostatečný příkon. Aktuálně využívaná síť v prostoru veletrhu totiž nebyla stavěna pro dobíjení několika elektromobilů najednou, takže sama o sobě dostatečný příkon nebyla schopná zaručit. Mobilní velkokapacitní baterie tak byla ideálním řešením, doplňuje Jan Šamal.

Letošní e-SALON přinesl kromě testovacích jízd, které byly mezi návštěvníky největší atrakcí, také atraktivní doprovodný program včetně edukativních přednášek a konferencí, závodů či setkání s hvězdami. Veletrh zároveň reaguje na rostoucí počet elektromobilů v celé Evropě. Ten nyní tvoří téměř 3 % z celého trhu s osobními vozidly. Společnost Nimble energy je jediným zástupcem společností Alfen a Tritium v České republice. Spolu s dlouholetým know-how a přístupem k technologickým novinkám ji to řadí mezi přední hráče na trhu v oblasti dobíjení a čisté mobility.