Nimble energy má první velkokapacitní mobilní úložiště energie v České republice!

04.03.2019

C.S.CARGO přivezlo ve spolupráci s Nimble energy do České republiky první velkokapacitní mobilní úložiště energie.

Společnost C.S.CARGO přivezla do České republiky první mobilní velkokapacitní baterii, která umožňuje uložení a zpětné využití elektřiny. Mobilní baterie o kapacitě

352 kWh představená v polovině loňského roku na veletrhu Intersolar od nizozemského výrobce Alfen je v České republice novinkou.

C.S.CARGO dopravilo pro společnost Nimble energy a jejího zákazníka CE Energy velkokapacitní baterii do České republiky. Zde bude sloužit jako podpora pro uchovávání elektřiny a zdroj při případných neplánovaných výpadcích. Díky své snadné manipulaci může být využita podle aktuálních požadavků třeba jako šetrnější alternativa oproti dieselovým generátorům při hudebních či jiných festivalech.

"V C.S.CARGO se snažíme dlouhodobě podporovat udržitelný rozvoj. Jedním z kroků je třeba každoroční obměna vozového parku tak, aby vozidla splňovala nejpřísnější emisní normy Euro 5 EEV a Euro 6. Proto nás těší, že jsme mohli zrealizovat i převoz baterie, která pomáhá překonávat současné překážky a posouvá vývoj dopředu,"uvádí Aziz Jahić, marketingový ředitel C.S.CARGO.

V současnosti jsou mobilní velkokapacitní baterie možným řešením zajišťujícím využití energie ve větší míře - v rámci provozů velkých podniků, podpory stability distribučních sítí či na jednorázové akce. Baterie byla vyrobena ve spolupráci s firmou BMW, neboť jsou v ní využity bateriové celky z elektromobilů BMW i.

"Poptávka související s rozvojem velkých bateriových úložišť nejen pro alternativní zdroje energie se přesouvá i do České republiky. Věřím, že po vratných plastových kelímcích na nápoje, které jsou dnes součástí každého většího festivalu, se další položkou akcí podobného druhu stane třeba právě čistý zdroj energie jako je mobilní baterie," říká Lubomír Kohout ze společnosti Nimble energy.